Stránka se načítá, vyčkejte prosím ...
Naše kroužky

Balet

Kroužek baletu rozšiřuje naši nabídku pohybových kroužků spojených s tancem o tu nejklasičtější a nejušlechtilejší formu. Během lekcí jsou dětem hravou a nenásilnou formou předávány základy baletního umu. Obtížnost jednotlivých cvičení a baletních prvků se v průběhu roku úměrně zvyšuje, vždy je však všechno přizpůsobeno individuální skupině, aby všichni všechno co nejlépe zvládali. Důležitou součástí výuky je baletní tyč. Děti se u ní naučí základní prvky, názvosloví a určitou posloupnost, kterou mohou očekávat i při dalších lekcích. Během lekcí jsou důkladně procvičovány jednotlivé kroky a sestavy volně v prostoru, ale také po diagonále. To má velký vliv na rozvoj koordinace a orientace, což bývá častým problémem. Závěr lekce je zakončen individuální improvizací, kdy děti samostatně tančí před ostatními jen na základě svých představ a toho, co se během dané hodiny naučily. Jedná se o velmi přínosný způsob, jak se děti vyrovnávají s určitým studem prezentace sebe samých. Lekce baletu jsou koncipovány velmi individuálně, dle vyspělosti a hlavně pohybových schopností dětí. Každý nový pohyb děti učí lépe znát své tělo a jeho možnosti. Rozvíjí jak motoriku, tak rytmiku a pomáhá dítěti lépe komunikovat ve skupině.

POPIS LEKCE

Každá lekce trvá 60 min, během kterých se skupinou projdeme klasickou systematiku baletního tréninku. Úvod hodiny je zahájen volným protažením a úměrným stretchingem. Po zahřátí vždy opakujeme základní baletní pozice, práce rukou a koordinaci pohybů. Poté následuje série cviků u baletní tyče, která je nezbytnou součástí každé hodiny. Dále pokračuje procvičování jednotlivých kroků a sestav volně v prostoru a také na diagonále. Hodinu často prolínáme krátkými hrami nebo rytmickými cvičeními, aby se udržela příjemná a hravá atmosféra ve skupině. Na závěr provádíme individuální improvizaci. Děti mají možnost tančit samostatně před ostatními jen na základě svých představ a toho, co se v dané hodině nového naučily

 

Struktura lekce

 • Zahřátí
 • Zopakování základních pozic
 • Série cviků u baletní tyče
 • Nácvik sestavy
 • Volná imrovizace s využitím naučených prvků
 • Protažení
 • Relaxace
PODMÍNKY PRO MATEŘSKÉ A ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Věk:

 • Školka: 3-7 let
 • Škola: žáci 1. stupně

 

Vybavení: veškeré vybavení bude dětem zapůjčeno

 

Výuka: 1x týdně 60 minut (příp. kratší)

 

Minimální počet dětí: 3

 

Prostory: třída / herna / dílna

CENÍK

Cena:

 • Školka:
  – 150 Kč / lekce / dítě při individuální platbě kroužku rodiči
  – 890 Kč / při paušální platbě za školku (max. 10 dětí)
 • Škola: 150 Kč / lekce / dítě

 

Způsob úhrady:

 • Školka:
  – individuální platba rodiči – pololetně převodem na účet
  – paušální platba – měsíčně na fakturu
 • Škola: pololetně převodem na účet
Reference v číslech:
Počet aktuálně probíhajících kroužků: 57
Počet dětí, které navštívily naše lekce: 2535
Počet školek a škol, které jsme navštívili: 113
Počet let, kdy je tu Crokidy / Golfgarden pro Vás: 5
Počet dětských úsměvů: tisíce a stále přibývají!
Proč právě my?
Crokidy service je tu pro Vás, mateřské a základní školy. Díky naší 5 leté praxi a zkušenostem z více než 100 školek víme, jak Vám ulehčit práci. Poskytujeme originální kroužky pro děti, zajišťujeme výukové programy, stravování, úklid, pronájem vybavení a další služby. Pořádáme pro Vás akce, vystoupení a výlety. Rádi se staneme Vaším partnerem v kterékoliv oblasti budete potřebovat.
STÁLE JSTE NENAŠLI,
CO JSTE HLEDALI?
Zavolejte nebo napište...
+420 775 600 308
info@crokidy.cz
Dostávejte náš newsletter a buďte v obraze!
REGISTROVAT
Nebo nám zanechte zprávu
ODESLAT